Magnézium – aká forma je pre nás najlepšia?

Magnézium – aká forma je pre nás najlepšia?

Magnézium – aká forma je pre nás najlepšia?

Magnézium je obsiahnuté vo všetkých tkanivách a zúčastňuje sa viac ako 360 biochemických reakcií, vrátane proteínovej syntézy a testosterónovej produkcie, inzulínovej senzitivity, absorpcie kalcia a fungovania svalov a nervov. Závisia od neho doslova všetky telesné systémy. Magnézium dodáva energiu a vytrvalosť, pôsobí proti kŕčom, zlepšuje kvalitu spánku, tlmí bolesti hlavy, zlepšuje kvalitu nechtov, vlasov a zubov, a okrem iného, tiež bráni vzniku močových kameňov.

Proti uchovávaniu a správnemu vstrebávaniu magnézia negatívne pôsobia vplyvy znečisteného prostredia, konzumácia alkoholu alebo kávy, fajčenie, užívanie hormonálnej antikoncepcie, antibiotík a tiež zvýšená spotreba rafinovaného cukru a bieleho pečiva. Aj preto je potrebné vybrať takú formu horčíka, ktorá zaručí čo najvyššiu vstrebateľnosť.

Veľmi efektívnou formou magnézia, ktorá pôsobí na viacerých úrovniach a môže ju užívať takmer každý, je Magnesium diglycinát, teda magnézium naviazané na aminokyselinu glycín. Označuje sa ako chelátová forma a jej využiteľnosť organizmom je zhruba 80 %, a to bez nežiaducich vedľajších účinkov. Minerálne cheláty sú pre ľudské telo prirodzenou formou minerálnej látky, a preto sú pre organizmus oveľa lepšie vstrebateľné než ostatné organické alebo anorganické formy minerálov. Tie môžu prechádzať tráviacou sústavou bez väčšieho využitia a z veľkej časti byť vylúčené. Minerálne cheláty sú naopak vstrebávané veľmi ľahko a rýchlo, pozitívne tak ovplyvňujú celkovú využiteľnosť minerálu a hlavne jeho účinnosť.

Chelátové formy magnézia nájdete aj v PLUS lekárňach. Jedným takýmto prípravkom je napr. výživový doplnok Magnesium chelate + B6 od spoločnosti Salutem Pharma. Ide o tekuté magnézium, ktoré zabezpečí rýchle vstrebávanie aj účinok. Obsahuje až 375 mg čistého magnézia. Teraz za akciovú cenu!

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie